Foto: vedelisteze.sk via dailymail.co.uk

Zázračná borovica: tsunami z roku 2011 prežila v Japonsku ako jediná zo 70 000 stromov v lese

Všetci si pamätáme hrozné správy, ktoré zahltili médiá hneď po katastrofe. Internet bol plný videí priamo od ľudí „z akcie“. V každých správach komentovali udalosti z krajiny vychádzajúceho slnka. Číslo ľudí, ktorí neprežili, stále narastalo, vyčísľovali sa škody, a aby toho nebolo málo, svet strašila Fukušima – poškodená jadrová elektráreň.

Náhla tsunami sa prihnala 11.teho marca 2011 a zanechala po sebe čistý obraz skazy. Pár fotiek nižšie to len dokazuje.

Zabila takmer 19 000 ľudí, vyše 300 000 ľudí nechala bez domova, zdevastovala obrovskú časť krajiny, jednoducho, zničila všetko, čo jej stálo v ceste – mestá, lesy, infraštruktúru.

Foto:dailymail.co.uk

Foto:dailymail.co.uk

Foto:dailymail.co.uk

Foto:dailymail.co.uk

V istom lese však „zabudla“ na jednu jedinú borovicu. Tá merala 27 metrov, avšak bohužiaľ, kvôli klimatickým zmenám je už po smrti. Japonci sa ju však rozhodli prerobiť na pamätník, ktorý má pripomínať všetky obete katastrofy.

Prežila aj tsunami v 1896 a 1933. Stála tu vyše 173 rokov. Pomocou obrovských foriem vytvorili jej kópiu, ktorá má všetkým pripomínať obete katastrofy.

Krajina bola po dvoch rokoch vyčistená od všetkých trosiek a naplavenín, pripravená na novú výstavbu, nový začiatok. Pamätník obrovskej borovice, ktorá prekonala 3 veľké tsunami bude stáť naďalej v podobe mohutného pamätníka ako výstražný prst pred ďalšími.

Foto:dailymail.co.uk

.zdroj

Vaše komentáre sú vítané
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť