Nezaradené

Nahota na verejnosti či žiadne problémy s drogami. Pozrite si 10 aktivít, ktoré môžete robiť legálne, ak ste v správnej krajine

Už sme si zvykli, že život býva plný obmedzení a hoci máme slobodu, niektoré veci nám nie sú dovolené. To sa však môže zmeniť, stačí len navštíviť tú správnu krajinu. V tomto článku si môžete prečítať o desiatich krajinách, v ktorých sú obvykle nelegálne aktivity bežnou záležitosťou. Dozviete sa, kde si môžete na auto pripevniť plameňomet, kde vám s aplikovaním drog pomôžu štátni zamestnanci alebo kde môžete mať za životného partnera psa.

10

Raj pre naháčov

1-3img: Jefclaessens/Wikimedia

Španielsko je vo svete známe svojimi nudistickými plážami, ktoré s chuťou navštevujú domáci i turisti. Táto krajina je však k ľuďom obľubujúcim nahotu natoľko zhovievavá, že v Adamovom rúchu môžu chodiť aj na verejných miestach. Španielska ústava od roku 1978 umožňuje nahotu na verejnosti a túto možnosť dokonca považuje za ľudské právo. V minulosti prebehlo niekoľko pokusov túto možnosť obmedziť alebo zrušiť, no všetky boli neúspešné.

9

Za drogy väzenie nehrozí

2-3img: AP Photo/ Paulo Duarte

Portugalsko dekriminalizovalo všetky drogy, hoci to úplne neznamená, že sú legálne. Ak vás chytia, môžu vás poslať k poradcovi. Za držanie drog však nemôžete ísť do väzenia, či už fajčíte marihuanu alebo „ťaháte čiary“. Portugalsko malo pred dekriminalizáciou veľké problémy s drogami – jeden človek zo sto bol závislý od heroínu. Počas štyroch rokov od dekriminalizácie však počet úmrtí na predávkovanie klesol o približne 90 percent. Prudko klesol aj počet ľudí nakazených HIV.

8

Plameňomet na aute


V Južnej Afrike si môžete zadovážiť  takzvaný „Blaster“ – ide o plameňomet s dosahom až dva metre, ktorým si môžete „vylepšiť“ auto. Z Blastera podľa reklamy vyšľahnú plamene po bokoch auta a pritom sa lak na vozidle nepoškodí. Toto zariadenia má slúžiť ako ochrana pred krádežami áut, ktoré sú v tomto štáte veľkým problémom. Blaster uzrel svetlo sveta v roku 1998 a na trhu ho už nenájdete. Nie kvôli tomu, že by sa stal ilegálnym, ale kvôli nízkemu dopytu.

7

Vyhlasujem vás za muža a zviera

4-3img: AP

V Indii sa legálne môžete zosobášiť zo zvieraťom. Populárnou voľbou na životného partnera sú psy. Príkladom je príbeh jedného muža z Nai Dillí, ktorý v detstve ukameňoval a obesil dvoch psov. Neskôr začal byť veľmi chorľavý a jeho blízki tvrdili, že je to trest za jeho kruté činy. Miestny veštec mu povedal, že kliatbu zlomí len sobášom so psom. A to sa aj stalo.

6

Zlodeji umenia

5-3img: Jan Vermeer van Delft

Keď v Holandsku ukradnete umelecké dielo, nemusíte s ním zamieriť na čierny trh. Stačí byť len trochu trpezlivý. Po 20 rokoch sa ukradnuté dielo stane legálne vaším majetkom. Pri krádeži diela z verejnej kolekcie alebo krádeži maľby označenej ako kultúrne dedičstvo musíte vydržať 30 rokov.

5

S heroínom pomôžu štátni zamestnanci

6-4img: CNN

V kanadskom meste Vancouver môžete nájsť takzvaný InSite – vládnu budovu, kde si drogovo závislí môžu „šľahnúť“ dávku s pomocou profesionálov. Do centra si môžete priniesť vlastné drogy a zájsť do jednej z 12 miestností vybavených ihlou a ďalšími sterilnými potrebami. To všetko bez rizika zatknutia. S intravenóznym aplikovaním dávky pomôže lekársky personál, ktorý sa postará aj o to, aby ste sa nepredávkovali. Vláda tento program spustila, pretože pred 20 rokmi bolo vo Vancouveri najviac ľudí nakazených HIV v rámci rozvinutých krajín. V InSite je tak užívanie tvrdých drog „bezpečnejšie“.

4

Jedna oblička stačí

7-3img: Torab Sinapour

V Iráne môžete uvidieť plagáty ponúkajúce obličku na predaj. Na plagáte sa obvykle nachádza aj krvná skupina, telefónne číslo a v niektorých prípadoch aj výsledky testov hodnotiacich kvalitu ponúkaného orgánu. Hoci sa tento spôsob zdá byť čudný, v iránskom zdravotníctve vraj robí divy. Odkedy sa v krajine otvoril „obličkový trh“, čakacie listiny na tento orgán sú minulosťou.

3

Chcem byť drakom

8-3img: listverse.com

Nazývať sa drakom môžete asi kdekoľvek, no iba v Rusku sa ním môžete naozaj stať. Výber etnika, aj toho fiktívneho, je totiž úplne legálny. Vo východoeurópskej krajine tak nájdete elfov, hobitov i Marťanov. Stačí napísať čokoľvek a komisia pri sčítaní ľudu vám to s veľkou pravdepodobnosťou schváli.

2

Guľomet na ochranu domu

9-3img: Randall A. Clinton

Asi viete, že Američania môžu vlastniť útočné pušky, no koľkí z vás vedia, že obyvatelia USA si môžu legálne kúpiť aj guľomet typu minigun? Táto zbraň dokáže vystreliť až do 6-tisíc nábojov za minútu. Ak získate licenciu 2. triedy, minigun môžete použiť na ochranu svojho obydlia.

1

V tanku do obchodu

10-3img: Caters News Agency

V Anglicku je legálne premávať sa v tanku po cestách. Na tomto vozidle sa môžete vybrať napríklad na nákup alebo po deti do školy a nič vám nebude hroziť. Je však nutné deaktivovať zbraňové systémy a pásy na kolesách musia byť gumené. Jeden Angličan si dokonca otvoril biznis, kde na tanku vozí klientov. Mladí študenti tak zvyknú zapôsobiť na svojich kamarátov pri ceste na ples.

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť