10 neuveriteľných a záhadných miest z celého sveta, ktorých sa ľudská ruka ešte nedotkla

Len málo ľudí si uvedomuje, že na Zemi existujú miesta, do ktorých ešte ľudská noha nevkročila a ktoré sú s najväčšou pravdepodobnosťou aj naďalej v kompetencii divokých zvierat.
Mnohé z nich sú tak vzdialené a neprístupné, že nám zaberie obrovské množstvo času, úsilia a zručností ich dosiahnuť. Ale aj napriek tomu, tie, ktoré poznáme – zväčša iba z leteckých záberov – nás dokážu ohromiť svojou krásou. Pravdepodobne je to preto, že tieto miesta ešte nezažili ľudský zásah, a tak zostali rovnaké od úsvitu času – strhujúce a nedotknuté vo všetkej svojej kráse.

1

„Lesné jazero“, Rusko

01.Forrest_lake_Russiaimg: via majorten.com
Presné miesto tohto záhadného jazera nie je známe. Podľa niektorých sa môže nachádzať v regióne Tyumen. Ako sa jazero „dostalo“ tak hlboko do lesa? Nikto nevie…

2

Tepui, Venezuela

02.Venezuela_102.Venezuela_2img: via brightside.me
Slovo „Tepui“ znamená „domov bohov“ v jazyku pôvodných obyvateľov Gran Sabanda – miesta, kde sa nachádzajú tieto neuveriteľné, zlovestné prírodné štruktúry.

3

Vodopády Honokohau, Maui

03.Maui_103.Maui_2img: via brightside.me
Toto odľahlé miesto je presiaknuté zeleňou. Samotný pohľad na okolitú prírodu vám dodá pocit nespútanej krásy, vznešenosti a tajomstva. Len si predstavte, aké by to bolo, cestovať naprieč touto krajinou.

4

Amazonský dažďový prales

04.Amazon_104.Amazon_2img: via brightside.me
Tento neuveriteľný a obrovský les sa rozprestiera po deviatich rôznych krajinách Južnej Ameriky: Brazília, Peru, Kolumbia, Venezuela, Ekvádor, Bolívia, Guyana, Surinam a Francúzska Guyana. Je tak obrovský, že ľudstvo ani nemôže dúfať v jeho celkové preskúmanie alebo poznať všetko, čo sa v ňom skrýva.

5

Gangkhar Puensum, Bhutan

05.Bhutan_105.Bhutan_2img: via brightside.me
Je to najvyššia hora na svete, ktorú ešte nikto nepokoril. Nachádza sa na sporom území medzi Bhutánom a Čínou. Týči sa do výšky 7570 metrov nad morom.

6

„Kamenný les“ Tsingy de Bemaraha, Madagaskar

06.Madagaskar_106.Madagaskar_2img: via brightside.me
Tieto skalnaté výbežky a kaňony sa tvorili po dobu niekoľkých miliónov rokov prevažne pod zemou v podobe jaskýň. Za tie roky, monzúnové dažde odplavili metre a metre vápenca a hrubých vrstiev kriedových sedimentov. Vytvorili tak tento jedinečný systém tajomne vyzerajúcich prírodných mostov, veží a tiesňav, ktoré môžu dosahovať hĺbku až 120 metrov.

7

Kerguelen Islands

07.Kerguelen_107.Kerguelen_2img: via brightside.me
Ukryté v južnej časti obrovského Indického oceánu, tieto ostrovy sú ďaleko od svojej domovskej krajiny – Francúzska. Nelietajú sem žiadne lietadlá a ani nechodia turisti. Jediným spôsobom, ako sa môžete na ostrovy dostať, je loďou z ostrova Réunion, ktorý leží v blízkosti Madagaskaru. Niektorí sa domnievajú, že ostrovy dokonca môžu byť súčasťou bájnej Atlantídy.

8

Rock Islands, Palau

08.Palau_108.Palau_2img: via brightside.me
Pre moderné ľudstvo je Rock Islands vzdialená oblasť, o ktorej toho veľa nevieme. Avšak môžeme sa domnievať, že v určitom okamihu počas posledných niekoľko tisíc rokov na ne ľudia vkročili. Vieme to vďaka archeológom, ktorí našli dôkazy o takzvaných „malých ľuďoch“ – odnož ľudstva, ktorá je typická malým vzrastom – ktorí tu mohli žiť.

9

Dallol, Ethiopia

09.Ethiopia_109.Ethiopia_2img: via brightside.me
Ťažba soli v dnešných dňoch prebieha v blízkosti sopky Dallol, takže presne povedané, toto nie je úplne nedotknuté územie. Avšak bezprostredné okolie sopky je, samozrejme, neobývané. Čo je fascinujúce, vedci veria, že mimozemsky vyzerajúca krajina sopky sa nápadne podobá povrchu Io – vulkanického mesiaca Jupitera.

10

Palmyra Atoll

10.Palmyra_110.Palmyra_2img: via brightside.me
Nachádza sa v rovníkovej oblasti Tichého oceánu na juh od ostrovov Havaj. Tento nedotknutý ostrov je údajne domovom tajomných a magických síl.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť