Nezaradené

400-ročné hodinky alebo mobil z roku 1928. Je týchto 5 fotografií dôkazom cestovania v čase?

Hoci sa niektoré veci z filmu Návrat do budúcnosti stali skutočnosťou, ľudstvo stále nenašlo spôsob na cestovanie v čase. To však neznamená, že sa to nemôže stať už v blízkej budúcnosti.

Naprieč históriou sa objavili fotografie a iné materiály, ktoré sú podľa niektorých ľudí silným dôkazom možnosti cestovať v čase. Podľa iných ide len o špekulácie a na vizuálny materiál majú skeptické vysvetlenie. V tomto článku nájdete 5 takých príkladov. Aký záver si z nich vyvodíte, je len na vás.

1

Prsteň podobný hodinkám Swiss

time-travel-evidence-1img: Ancient Origins

Vedci v roku 2008 objavili Číne zapečatenú hrobku. Dlhých 400 rokov bola miestom posledného oddychu člena známej dynastie Ming. To, čo archeológovia našli v jej vnútri, ich prekvapilo. Išlo o prsteň vytvarovaný do podoby dnešných hodiniek a na jeho opačnej strane bolo vyryté slovo „Swiss“. Podľa niektorých ho tam stratil cestovateľ v čase. Alebo ho starí Číňania vytvorili podľa jeho hodiniek?

2

Mobil v Chaplinovom filme

time-travel-evidence-2img: Blog on Brand

Jeden divák (George Clarke) Chaplinovho filmu z roku 1928 s názvom Cirkus vyhlásil, že v jednom zábere spozoroval prístroj z modernej doby. Konkrétne sa vo filme objaví žena (alebo muž) v dlhom čiernom kabáte. Zaujímavosťou je však to, že zjavne drží pri uchu zariadenie podobné mobilnému telefónu.

3

Hipster z roku 1941

time-travel-evidence-3-1024x576img: YouTube

Okolo roku 2010 bola témou dlhých debát fotografia z roku 1941. Na nej sa okrem iných nachádza muž, ktorý na prvý pohľad nezapadá do davu. Jeho oblečenie vyzerá modernejšie – na tričku má logo, má slnečné okuliare a drží niečo, čo pripomína malý fotoaparát. Mnohí si myslia, že ide o cestovateľa v čase, ktorý si osobne prišiel pozrieť znovuotvorenie South Fork Bridge v Kanade.

4

Zvláštny prípad Rudolfa Fenza

time-travel-evidence-4img: Teoria da Conspiracao

V roku 1876 bez stopy zmizol 29-ročný muž menom Rudolf Fenz. O niekoľko desaťročí neskôr, konkrétne v roku 1950, zrazilo na Times Square v New Yorku auto muža oblečeného v šatách z 19. storočia. Muž zrážku neprežil. V jeho vreckách objavili 70 dolárov v starých bankovkách, medený žetón na pivo v hodnote 5 centov, účet za starostlivosť o koňa, vizitky s menom Rudolf Fenz a aj list, na ktorom bola pečiatka z roku 1876. Podľa niektorých šlo len o takzvanú „mestskú legendu“, no iní vyhlasujú, že je to jasný dôkaz k prípadu zmiznutia z roku 1876.

5

„Moderný muž“ z roku 1917

time-travel-evidence-5img: About.com

Počas návštevy kníhkupectva ostala dvojica zákazníkov stáť ako obarená. V knihe s názvom The Cape Scott Story našli fotografiu z roku 1917, na ktorej sa nachádzajú ľudia v dobovom oblečení a jeden zvláštne odetý človek. Portál about.com ho opísal ako muža so vzhľadom „moderného surfera“. Niektorí tvrdia, že to vyzerá, akoby sa muž v zábere objavil znenazdajky, na čo reagujú aj ľudia okolo neho.

Čo si myslíte vy? Aká je pravda za týmito fotografiami?

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť