amusingplanet.com

Desivé obdobie 19. storočia: Vyberanie dávno pochovaných tiel z hrobov a následný presun železnicou mimo mesto

Najstrašidelnejší vlakový spoj v britských dejinách.

Život v roku 1848 v Londýne nebol ľahký. V tomto období sa prehnala Londýnom epidémia cholery, ktorá zabila takmer 15 000 obyvateľov. Kde skončili všetky tie telá?

Mŕtve telá nemali kde pochovať, preto sa v tomto období veľmi často stávalo, že staršie telá sa z hrobov vybrali a na ich miesto boli pochované iné telá. Staré mŕtvoly, ktoré boli rozptýlené po poli kontaminovali pôdu i vodu, dôvodom čoho bol vznik rôznych epidémií (cholera, kiahne, osýpky, týfus).


Foto: amusingplanet.com

Z tohto dôvodu vznikol nový cintorín, vzdialený 37 km od Londýna v meste Brookwood. Z dôvodu vzdialenosti a zlej dostupnosti vybudovali železničnú trať s názvom London Necropolis Railway. 

Od októbra roku 1854 každý deň prepravoval jeden vlak rakvy s pozostalými. Tí sa zúčastnili pohrebu, usporiadali hostinu a následne nastúpili na vlak, ktorý ich odviezol späť domov. Cesta trvala približne 40 minút.  Aj tento vlak bol rozdelený na 3 triedy. V čase svojho „vrcholu“ od roku 1894 do roku 1903 železnica prepravila cca 2300 tiel. Cieľom však bolo prepraviť 50 000 tiel, čo sa im však nikdy nepodarilo. V roku 1902 pre nezáujem železnicu zrušili. Od roku 1930 vlaky nepremávali viac ako dvakrát týždenne.


Foto: amusingplanet.com

Počas bombardovania Londýna v roku 1941 bola železnica zničená a navždy tak ukončila svoje prevádzkovanie.


Foto: amusingplanet.com


Foto: amusingplanet.com


Foto: amusingplanet.com


Foto: amusingplanet.com

.zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť