Nezaradené

Apokalypsa v Číne: Smog prekročil hranicu 56krát!

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) považuje limity nebezpečných častíc vo vzduchu za veľmi dôležité. V čínskych mestách boli tento víkend limity prekročené o viac ako 56krát!

Obyvatelia severovýchodných čínskych miest museli cez víkend zatvárať dvere i okná svojich domovov. Von vychádzali len s rúškami. Vôbec najhoršia situácia bola v meste Šen-jang. Žije v ňom takmer 8 mil. obyvateľov. Ovzdušie tam bolo prakticky nedýchateľné, podobné tomu, aké vidíme v apokalyptických filmoch.

nRvF7g64RkvM25KJ09JfxA~Smog-cina-znecistene-ovzdusie-reuters

Vzduch páchne a pália ma z neho oči. V krku ma hrozne škriabe, keď musím vyjsť von, „citovala obyvateľka mesta. Najhoršie ale je, že vôbec nevieme, čo máme robiť.“

V pondelok sa situácia trochu zlepšila, ale kvalita vzduchu sa stále pohybuje na nebezpečnej úrovni. Podľa agentúry AP ide o jeden z najhorších smogov od začiatku doby merania.

teraz sa začína riešiť, ako veľké môžu byť dôsledky smogovej situácie. Ak ju porovnáme s inými, ktoré boli podobne závažné, katastrofa môže stáť životy tisíce desaťtisíce ľudí.

9h_51050708

ARCHIV - Verkehrsstau in Peking bei Smog am 18.06.2009. Foto: EPA/DIEGO AZUBEL (zu dpa «Luftverschmutzung tötet Millionen Menschen» vom 11.07.2013) +++(c) dpa - Bildfunk+++

 

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť