Instagram.com

Neseďte doma! Cestovateľský odkaz od 89 ročnej ruskej dôchodkyne, žne úspechy na Instagrame

Ak ste si už niekedy povedali, že ste na cestovanie starí, zamyslite sa ešte raz.

89-ročná Ruska Yelena Yerkhova je živým dôkazom toho, že na cestovanie nie je nikdy neskoro. Keď mala Lena (toto meno uprednostňuje) 83 rokov začala vo veľkom objavovať nové krajiny a kultúry. Snažila sa dohnať to, čo v minulosti zameškala. Len nedávno sa vrátila z Vietnamu a Izraela.


Foto: independent.co.uk

Aktívna babička-cestovateľka žije v Krasnojarsku na Sibíri. Ak sa pýtate z čoho financuje svoje výlety, šetrením z dôchodku (mesačne $155) i predávaním kvetov a šitím oblečenia.

Veľmi rada sa vracia do Českej republiky (miluje Karlovy Vary) a Nemecka. Rovnako dúfa, že na 90. narodeniny navštívi Taliansko a Dominikánsku republiku.

„Netreba sa ničoho báť, pretože zomriete iba raz a neviete, kedy to príde.“

Zatiaľ čo si babička vo Vietname užívala jazdu na mopede a ochutnávala miestne špeciality, v Izraeli neváhala vyskúšať jazdu na ťave. Nech príde kamkoľvek, získava nových priateľov, ktorí ju neraz zavedú na krásne miesta alebo jej ponúknu jedlo.


Foto: lonelyplanet.com

Aby sa so svojimi fotografiami a zážitkami mohla podeliť aj s ostatnými, poprosila vnuka, aby jej založil Instagram a Facebook. TU si môžete pozrieť ostatné fotografie.

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: lonelyplanet.com

Foto: Instagram

Foto: lonelyplanet.com

Foto: Instagram

zdroj: lonelyplanet.com

zdroj: independent.co.uk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť