www.brilliantmaps.com
Nezaradené

Ďalšia porcia 10 máp, ktoré vám ukážu náš svet z iného pohľadu. Časť III.

Po prvej a druhej časti Vám prinášame tretiu časť zaujímavých máp.

 

1

Európske mestá v USA.

Foto: www.mapsontheweb.zoom-maps.com

Verte či nie, na území USA nájdete 16 Berlínov, 16 Londýnov a množstvo iných miest nesúcich názov niektorého z hlavných miest Európy. Nájdete tam aj tri Prahy, ale Bratislavu nie. Mapku s väčším rozlíšením nájdete tu.

 

2

Mestá s rovnakou geografickou šírkou.

Foto: www.pinerest.com

Zaujímalo Vás, ktoré mestá sú na rovnakej geografickej šírke ako hlavné mestá v Európe. Ak áno, mapka Vám to povie.

 

3

Kulinárna mapa Európy podľa Talianov.

Foto: www.brilliantmaps.com

Mapa, ktorá Vám zobrazí ako sa Taliansky kuchár pozerá na kuchyňu zvyšnej časti Európy. Na západe nájde len falošnú pizzu, a na východe zas falošné cestoviny. Našťastie pre nás máme tú kuchyňu dobrú, aj keď musíte byť opatrný – podľa neho.

 

4

Národnosti bez štátu.

Foto: www.e-f-a.org

Na mape môžeme vidieť viaceré národy, ktoré nemajú vlastný štát. Niektoré z nich sa už pokúsili osamostatniť, napríklad Škótsko. V budúcnosti sa možno pokúsi osamostatniť niektorý iný z nich.

 

5

Svet pív.

Foto: www.topdesignmag.com

Územie štátu vyplnené obľúbeným pivom v krajine.

 

6

„Kdeže je tá Ukrajina?“

Foto: www.washingtonpost.com

Takú otázku si kládla veľká časť Američanov, ktorý ju mali ukázať na mape. Na obrázku môžete vidieť výsledky mnohých tipov, niektorých správnych a niektorých zjavne z recesie. A samozrejme množstvo správnych označení.

 

7

Google na tri spôsoby.

Foto: www.metrocosm.com

Ak ste čítali tento článok poznáte mapu sporných území sveta. Jedno zo sporných území leží medzi Indiou a Čínou. Zaujímavé je, ako sa k tomuto problému postavili v Google maps. V Indickej verzii je toto územie ich, zatiaľ čo v Číne ho zobrazujú ako Čínske. Americké mapy zobrazujú realitu. Teda neistú hranicu medzi dvoma štátmi.

 

8

Vzťahy v Európe v roku 1914.

Foto: www.keiththompsonart.com

Zaujímavá ilustrácia personifikuje štáty pred prvou svetovou vojnou.

 

9

Povrch Mesiaca.

Foto: www.nasa.gov

Ako veľmi je Mesiac hornatý vám zobrazí táto mapa.  Je zaujímavé, že rozdiel medzi najvyšším a najnižším bodom je takmer 20 000 metrov, podobne je to aj na našej planéte.

 

10

Kontinent Trump.

Foto: www.vividmapd.com

Predstavte si, že by Spojené štáty Americké boli zaplavené. O výške hladiny mora by rozhodovali voličské hlasy (tento krát) pre Trumpa. Hladina mora by bola pri 51%. Čím vyššie percento, tým vyššia nadmorská výška. Mapka nám zobrazuje „Kontinent Trump“ ktoré by vzniklo.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť