Foto: © jalopnik © larevueautomobile

10 úžasných nálezov, ktoré ľudia našli na svojich pozemkoch

Našli ste už aj vy niečo podobné na vašom pozemku?

Pozrite sa na nasledujúce objavy, ktoré niektorých ľudí určite potešili, no najmä veľmi prekvapili…

1

Auto, a nie hocijaké, ale Ferrari

Foto: © jalopnik © larevueautomobile

Napadlo by vám niekedy zakopať auto? Zlodejovi z Los Angeles áno. Deti, ktoré sa hrali na dvore a vykopávali zem narazili Ferrari Dino 246 GTS.

2

Prehistorický pancier

Foto: © newsner © natureworldnews

Pancier prehistorického pásavca našiel Jose Antonio Nievas z Argentíny. Tento objav sa vyrovná veľkosti auta Volkswagen chrobák.

3

Stredoveký šperk

Foto: © HANDOUT,AP PHOTO/BUNDESDENKMALAMT/BETTINA SIDONIE

Istá rakúska rodina našla vo svojom dvore zakopaných až 200 šperkov. Odborníci zistili, že ich vek je asi 650 rokov a štedrá rodina ich venovala do miestneho múzea ako darček.

4

Meteorit

Foto: © CEN

Meteorit síce nie je taký skvelý nález ako niektoré nasledujúce, no Radivoje Lajic z Bosny bol asi aj tak celkom prekvapený. K domu mu totiž dopadlo až 6 takýchto meteoritov. Tento jav skúmali dokonca vedci z univerzity, aby pochopili príčinu tejto anomálie.

5

Úkryt

Foto: © Mae Ryan

Ak by sa títo páni báli, kam smeruje svet a chceli by si postaviť úkryt, nemusia. Jeden totiž našli. Výborne zachovaný a priamo v ich záhrade. Zistilo sa, že je z obdobia studenej vojny.

6

Tunel…do pyramídy

Foto: © nasul © ancient-origins

Egypťan objavil na svojom dvore tunel priamo k Cheopsovej pyramíde.

7

Staré kosti

Foto: © ABC

Predstavte si, že váš dom stojí na cintoríne. Spávalo by sa vám príjemne? 14-ročný chlapec zo Salt Lake City našiel pri kopaní jamy na rybník ľudské kosti. Zistilo sa, že sústaré až 1000 rokov. Archeológovia neskôr našli aj ďalšie pochované telá.

8

Taška s marihuanou v hodnote takmer 190 000 eur

Foto: © documentingreality

Na svete je mnoho zločincov, no väčšina z nich veci skôr berie, ako necháva. Mack Reed z Los Angeles našiel vo svojej pivnici ukrytú tašku plnú marihuany. Reed dokonca nechal v pivnici odkaz pre kriminálnika s tým, že hľadanie marihuany je už márne a jeho dom je pod dohľadom.

9

Poklad

Foto: © nationalgeographic

Snívali ste niekedy o nájdení pokladu? Manželom z Ameriky sa ich sen splnil v roku 2013. Uvideli, že niečo zvláštne trčí zo zeme na trávniku. Vykopali 9 nádob s mincami z rokov od 1847 do 1894. Nález mal hodnotu približne desať miliónov dolárov.

10

Pozostatky z dinosaura

Foto: © archant © bbc © nukethefridge

John Lambert z Anglicka našiel v roku 1997 kosť, a nie hocijakú, ale dinosauriu. Keďže bol zaneprázdnený kopaním jamy na plot, svojmu nálezu sa veľmi nevenoval, no kosť si odložil. Pravdepodobne mu to však v noci nedalo spávať a o 16 rokov ju zaniesol odborníkom. Tí zistili, že patrila pliosaurusovi. Velikánskemu morskému hadovi, ktorý žil pred 60-250 miliónmi rokmi.

zdroj: brightside.me

Vaše komentáre sú vítané
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť