14 najlepších filmov s jediným úžasným hereckým výkonom

Ak chce režisér vytvoriť vrcholné umelecké dielo, nepotrebuje obsadiť do filmu stovky hercov. Niekedy sa o to zaslúži jeden talentovaný herec. Ako dôkaz uvádzame 14 najlepších filmov, v ktorých výkon jediného herca dokázal zanechať u diváka nezabudnuteľný filmový zážitok.

1

Pi a jeho život

 

img: via brightside.me

Chlapec s menom Pi je spolu so svojou rodinou donútený k emigrácii, ale v polovici ich cesty zažijú na lodi nehodu. Pi prežije, no ocitá sa na záchrannom člne spolu s tigrom, hyenou, zebrou a orangutanom. Všade naokolo nie je nič iba voda, nebezpečenstvom a cesta do neznáma.

2

Brake

 

img: via brightside.me

Tajný agent Jeremy Reins, ktorého unesú je vystavený nebezpečenstvu. No v ohrození nie je on, ale aj celá jeho rodina. Každou uplynulou minútou mu zostáva menej času a musí čeliť voľbe: odhaliť niektoré vysoko citlivé informácie, alebo zomrieť.

3

Všetko je stratené

 

img: via brightside.me

Strhujúci príbeh muža, ktorý cestuje po celom Indickom oceáne na luxusnej jachte, no v jednom okamihu sa všetko zmení a ocitne sa sám v hrozivej situácii. V záujme vlastného prežitia a s myšlienkou na tých, čo zostali na brehu, bude musieť bojovať proti drsným prírodným živlom.

4

Pochovaný za živa

 

img: via brightside.me

Paul je civilný pracovník v Iraku. Počas prepadnutia, stráca vedomie a neskôr sa ocitne vo vnútri drevenej rakvy. Musí čeliť nepredstaviteľnému množstvu psychologických hrôz a vynaložiť obrovské množstvo fyzickej sily, aby si zachránil život.

5

Telefónna búdka

 

img: via brightside.me

Hlavná postava tohto filmu má tú smolu, že je v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Zo zvedavosti zdvihne slúchadlo v telefónnej búdke, a nevedomky sa tak púšťa do hry so smrťou, ktorá zdanlivo nemá čistý koniec.

6

Wrecked

 

img: via brightside.me

Jeho auto je zničené, jeho noha zlomená. V priehradke spolujazdca je revolver; v kufri auta taška plná peňazí. Naokolo leží niekoľko tiel, no po živej duši ani stopy. Tento človek sa ocitne v džungli, ale nedokáže si spomenúť kto vlastne je.

7

Gravitácia

 

img: via brightside.me

Doktorka Ryan Stone a vesmírny veterán Matt Kowalski sú vyslaní na misiu po obežnej dráhe Zeme. Všetko prebieha bez komplikácií, až kým nedôjde ku katastrofe a ich raketoplán je zničený. Zostanú sami v otvorenom vesmíre, odkázaní jeden na druhého bez akéhokoľvek spojenia so Zemou.

8

1408

 

img: via brightside.me

Mike Enslin je spisovateľ hororových románov, no on sám neverí paranormálnym javom alebo v existenciu duchov. Nikdy predtým nezažil skúsenosť tohto druhu … až doposiaľ, keď sa rozhodne navštíviť hotel ‘Dolphin’ a ubytuje sa v tajomnej izbe s číslom 1408.

9

127 hodín

 

img: via brightside.me

Aron Ralston je samotár a nebojácny horolezec. Jedného dňa, bez toho, aby niekomu oznámil kam ide, sa dostane do smrtiacej pasce a nie je schopný vyliezť von. Je nútený odtrpieť si 127 trýznivých hodín bez jedla a vody a nádej na jeho záchranu sa mu pomaly vytráca.

10

Som legenda

 

img: via brightside.me

Smrtiaci vírus mení každého na Zemi na upírske beštie, ktoré nemôžu zniesť slnečné svetlo a lovia len v noci. Jediný človek, ktorý to v New Yorku prežil je Robert Neville a stáva sa ich korisťou. Neville, ktorý sám loví tieto bytosti tri roky, sa vydáva na cestu hľadania protilátky proti tomuto vírusu.

11

Stroskotanec

 

img: via brightside.me

Chuck Noland ako jediný z posádky zázračne prežije pád lietadla a skončí na neobývanom ostrove. Je odsúdený na samotársky život na dlhé roky, počas ktorých sa každý deň stáva hrozivým bojom o prežitie.

12

Mesiac

 

img: via brightside.me

Sam strávil tri dlhé roky na Mesiaci v úplnej izolácii od zvyšku ľudstva. Jeho kontrakt sa blíži ku koncu, a dva týždne pred jeho návratom na Zem sa stretne so svojim náhradníkom. Ale problém je v tom, že je na vlas podobný so Samom. Je to sen? Čo sa naozaj deje tam dole na povrchu Zeme?

13

Iron Doors

 

img: via brightside.me

Muž sa prebudí zavretý v tajomnej budove bez okien a s obrovskými železnými dverami. Nikto neodpovedá na jeho volania o pomoc a nemá potuchy, čo má robiť. Ale musí nájsť cestu von, pretože bez jedla a vody nezostane dlho na žive.

14

Locke

 

img: via brightside.me

Ivan Locke sníva o úspechu a kariérnom postupe. Zajtra ho čaká veľmi dôležitý krok vpred v kariérnom živote, ktorý ho môže posunúť k jeho snu, ale vo večerných hodinách dostáva znepokojujúci telefonát. Tento jediný rozhovor obráti jeho život naruby.

.src

Vaše komentáre sú vítané
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť