rande zlomene srdce
Zaujímavosti

23 psychologických tipov, ktoré vám môžu pomôcť v každodenných situáciách

Čo keby ste dokázali väčšinu svojich každodenných situácií prežiť lepšie? Alebo keby ste vedeli, ako zvládnuť stretnutia s novými ľuďmi, ako ovládnuť stres či ako si urobiť radosť. Pomôcky aj takéhoto tipu vám ponúkneme v článku s 23 psychologickými tipmi na každý deň.

  1. Keď niekoho stretnete po prvýkrát, snažte sa rozoznať farbu jeho očí a počas toho sa na nich usmievajte. Uvidíte, že ich reakcia bude pozitívna.
  2. Sledujte chodidlá. Ak prídete k dvom ľuďom uprostred konverzácie a oni k vám otočia len telá, no chodidlá nie, nechcú, aby ste sa k nim pripojili. Rovnako je to aj pri rozhovore s iným človekom. Ak má chodidlá otočené mimo vás, chce debatu ukončiť.
  3. Mnohí ľudia vám radi vyhovejú aj v náročnejších úlohách, ak ich najprv požiadate o niečo jednoduchšie. Táto postupnosť v nich vyvoláva pocit, že ich máte radi.
  4. Podobný efekt môžete docieliť, ak od nich budete vyžadovať niečo, čo nedokážu splniť. Zareagujú negatívne a vy ich potom môžete požiadať o to, čo ste chceli – v porovnaní s prvou žiadosťou to vyzerá jednoduchšie.
  5. Ak niekoho požiadate o maličkosť, podvedomie ich presvedčí, že ich o službu žiadate, pretože vás majú radi.
  6. Ak na vašu otázku niekto odpovie len čiastočne, skúste čakať. Ak budete ticho a udržíte očný kontakt, opýtaný bude pravdepodobne pokračovať.
  7. V situácii, v ktorej ste nervózni, skúste žuť žuvačku. Mozog si bude myslieť, že keď niečo „jete“, ste v pokoji a nehrozí vám žiadne nebezpečenstvo.
  8. Keď kráčate po chodníku a oproti vám ide skupinka ľudí, uprene sa pozerajte medzi „dve hlavy“. Smer vášho pohľadu im napovie, kam chcete ísť a uhnú sa vám.
  9. Pri učení nových informácií sa to snažte naučiť niekoho blízkeho. Keď učivo dokážete vysvetliť inému, zvládnete sa ho naučiť skôr.
  10. Ľudia si skôr zapamätajú pocit, aký ste u nich vyvolali než to, čo ste hovorili.
  11. Pred dôležitým rozhovorom sa snažte nahovoriť si, že dotyčných ľudí poznáte dlho a dôverne a tešíte sa na nich. Predstavte si podanie rúk, očný kontakt a konverzáciu. Stojte pritom vzpriamene, nohy nemajte blízko pri sebe, ruky v bok a plecia vzad. A, samozrejme, sa pritom aj usmievajte.
  12. Ak pôsobíte, že sa na druhých veľmi tešíte, budú reagovať rovnako. Nie je to síce pravidlom, ale určite sa vám dostane podobnej reakcie v mnohých prípadoch.
  13. Keď sú na vás ľudia nahnevaní, buďte ticho. To ich vyprovokuje ešte viac a potom sa budú cítiť previnilo, že reagovali prehnane bez dôvodu.
  14. Pri podávaní rúk dbajte na to, aby ste mali teplú dlaň.
  15. Každý má o sebe nejakú špecifickú predstavu, aj keď sa neodráža od skutočnosti. Ak chcete zapôsobiť, túto predstavu im nevyvracajte.
  16. Na prvom rande sa snažte partnera/partnerku vziať na vzrušujúce miesto, kde sa im rozbúcha srdce. Kvôli zvýšenej hladine adrenalínu budú mať pocit, že si chvíle užívajú vďaka vám a nie vďaka konkrétnemu miestu.
  17. Kľúčom k sebavedomiu je vojsť do miestnosti s pocitom, že vás všetci v nej majú radi.
  18. Fyzické prejavy stresu sú podobné fyzickým prejavom odvahy. V stresovej situácii si tak predstavte, že vás čaká niečo odvážne.
  19. Hovorte o nových ľuďoch používaním ich mien. Vďaka tomu sa dôvera a priateľstvo vytvorí rýchlejšie. „Rozprávam sa tu s Paľom, ktorého som práve spoznal…“
  20. Dokážete sa rozveseliť aj sami. Stačí, ak sa na pár sekúnd pokúsite urobiť čo najväčší možný úsmev.
  21. Pozor, toto nie je jednoduché. Keď vám ráno zazvoní budík, pokúste sa ihneď posadiť, zaťať päste a zakričať niečo povzbudivé ako „áno“ „ideme na to“ alebo „yeah“. Odštartuje to váš deň správnym smerom.
  22. Svojim deťom dajte vždy možnosť na výber. Budú mať pocit, že sa rozhodujú sami. Keď napríklad budete chcieť, aby sa obuli, spýtajte sa ich: „Obuješ si radšej tie ružové so sloníkom alebo tie so žralokom?“
  23. Ľudia sú citliví na dotyky. Ak na svojej nohe cítite koleno prísediaceho, môže sa tváriť, že si to neuvedomuje, ale určite o tom vie.

Vyskúšajte číslo 20 hneď teraz. Uvidíte, že to funguje 🙂

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť