Nezaradené

Bio tehla z piesku a baktérie dobyje trh už budúci rok

Firma BioMason sa pomalými krôčikami posúva bližšie ku komerčnému debutovaniu svojej tehly priaznivej pre životné prostredie, ktorá sa dá vypestovať. Na trh by sa mohla dostať už budúci rok. Od svojho založenia v roku 2012 sa severokarolínsky startup snaží o revolúciu vo svete stavebných materiálov znížením emisií oxidu uhličitého použitím tehál, ktoré sa dajú vypestovať z piesku a baktérií, namiesto používania tradičných pálených tehál. Stále väčší počet architektov a staviteľov hľadá udržateľný konštrukčný materiál ako odpoveď na rastúci dopyt po zelených budovách. Práve tieto emisne úsporné tehly vypĺňajú chýbajúci jedinečný článok, ktorý na trhu chýba.

img: http://biomason.com/

BioMason pod vedením zakladateľky a riaditeľky spoločnosti Ginger Krieg Dosierovej zameriava svoju pozornosť na oblasť zelených konštrukcií už niekoľko rokov. V roku 2013 získala spoločnosť výhru v hodnote $ 560 000 v súťaži Postcode Lottery Green Challenge. Od toho času spoločnosť prehlbuje svoju snahu o nulové emisie, zdokonaľuje sa v technikách produkcie nulového odpadu a pracuje na možnosti rozšíriteľnosti. Hlavná prevádzka spoločnosti nachádzajúca sa v meste Durham v Severnej Karolíne je schopná za týždeň vyprodukovať 1 500 tehál. Pokiaľ však naozaj chcú otriasť týmto priemyslom, budú musieť svoju produkciu zvýšiť – na tom však už pracujú.

img: http://biomason.com

Tradičné tehly, ktoré sú tiež vyrábané z piesku a spojiva sa musia vypaľovať po dobu troch až piatich dní. Tento proces vytvára približne 800 miliónov ton uhlíkových emisií ročne. Bio tehly potrebujú na vypestovanie iba dva až tri dni a úplne eliminujú emisie. Ba čo viac, Dosierová tvrdí, že tehly jej spoločnosti dokážu dokonca znečistenie absorbovať, čo z nich robí účinný prostriedok v boji proti klimatickým zmenám. Nahradením tradičnej tehly touto bio verziou sa spoločnosť BioMason usiluje o zníženie enormných emisií oxidu uhličitého vyprodukovaných v stavebnom priemysle, čo predstavuje asi 40% celosvetových emisií.

img: http://biomason.com/

.src

img: http://biomason.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť