Coulrofóbia

Pre niektorých ľudí sú klauni zdrojom zábavy, iní sa ich naopak desivo obávajú. Strach z klaunov má aj svoje vlastné pomenovanie – coulrofóbia.

Francúzsky fotograf Eolo Perfido v sérii temných portrétov Clownville vyobrazuje klaunov ako desivé bytosti, vyvolávajúce strach.

Eolo tvrdí, že sa nechal inšpirovať hviezdami nemých filmov ako Buster Keaton a Charlie Chaplin, ktorí boli nútení preháňať svoje emócie.

Moderní klauni sa prvýkrát objavili na scéne v 18. storočí a boli spájaní s cirkusmi a komédiou. Samotné označenie však pochádza zo škandinávskeho slova kluns, ktoré znamená “ťažkopádneho a nudného chlapíka.”

macabre-scary-clown-portraits-photography-clownville-eolo-perfido-99-1 macabre-scary-clown-portraits-photography-clownville-eolo-perfido-99-2 macabre-scary-clown-portraits-photography-clownville-eolo-perfido-99-3  macabre-scary-clown-portraits-photography-clownville-eolo-perfido-99-7 macabre-scary-clown-portraits-photography-clownville-eolo-perfido-99-9 macabre-scary-clown-portraits-photography-clownville-eolo-perfido-99-10 macabre-scary-clown-portraits-photography-clownville-eolo-perfido-99-14 macabre-scary-clown-portraits-photography-clownville-eolo-perfido-99-15

.src
Vaše komentáre sú vítané
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť