Fotografia pracovného stola Alberta Einsteina krátko po jeho smrti

Fotografia z jarného dňa v roku 1955, ktorú zachytil fotograf Ralph Morse. Jeho pracovňa v New Jersey je zachytená v úplne nedotknutom stave.
Albert Einstein , ktorého teória prebudovala naše predstavy o tom, ako vesmír funguje, zomrel 18. apríla 1955 na zlyhanie srdca. Mal 76 rokov. Jeho pohreb a kremácia boli veľmi súkromné ​​záležitosti, a len jedenému fotografovi sa podarilo zachytiť udalosti tohto mimoriadneho dňa: Pre časopis LIFE ich zaznamenal Ralph Morse no fotografie boli zverejnené až v roku 2014.

Vyzbrojený svojim fotoaparátom zostavil intenzívny záznam o odchode ikony 20. storočia. Obrázky fotografa v ten deň neboli nikdy zverejnené. Na žiadosť Albertovho syna, ktorý požiadal, aby súkromie rodiny ostalo rešpektované. Morse za fotkami musel cestovať približne 150km po tom ako dostal telefonát od editora „LIFEu“, že zomrel držiteľ nobelovej ceny.

„Einstein zomrel v nemocnici Princeton,“ Morse, má teraz 96 a žije na Floride, pre LIFE.com povedal, „išiel som tam ako prvý. Ale bol to chaos – novinári, fotografi, diváci. Tak som zamieril na Einsteinov úrad v Inštitúte pre pokročilé štúdiá. Na ceste, som sa zastavil kúpiť škótsku. Vedel som, že ľudia sa budú zdráhať hovoriť, ale väčšina ľudí výmenou za ich pomoc prijme radšej fľašu dobrého alkoholu, miesto peňazí. Tak som sa dostal do budovy.“

the-day-einstein-died-09

Dr. Thomas Harvey (1912 – 2007) bol patológ, ktorý vykonával pitvu na Princetonskej nemocnici v roku 1955.

 

the-day-einstein-died-05

Pohreb

 

the-day-einstein-died-04

Pohreb

 

the-day-einstein-died-03

Nakladanie rakvy

 

the-day-einstein-died-02

Osobné veci Alberta

 

.src: Life.com

Vaše komentáre sú vítané
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť