Neverte poplašnej správe šíriacej sa facebookom…

Facebook o niekoľko krátkych týždňov opäť poupraví pravidlá používania svojich služieb. To okamžite rozpútalo reťaz staronového mýtu o tom, ako si zachovať autorské práva na publikovaný obsah. Na Facebooku si tento text skopírovalo veľa ľudí, ktorí len naleteli na úplný nezmysel.

Text, o ktorom sú ľudia presvedčení, že zaberie vyzerá nejak takto:

V reakcii na novú politiku FB vás informujem, že všetky moje osobné údaje, ilustrácie, kresby, články, karikatúry, obrázky, fotografie, videá, atď, sú predmetom mojich autorských práv (v súlade s Bernským dohovorom).

Pre komerčné využitie všetkých vyššie uvedených predmetov autorského práva je v danom prípade vyžadovaný môj písomný súhlas!

FB je teraz verejná spoločnosť. Preto sa všetkým používateľom sociálnej siete odporúča umiestniť na svojich stránkach podobné “oznámenie o súkromí”, inak (ak toto oznámenie nebolo na internetových stránkach aspoň raz zverejnené), je automaticky umožnené využívať vaše osobné údaje, vaše fotografie a informácie uverejnené v správach na stránkach vášho profilu. Každý, kto číta tento text, ho môže skopírovať na svoj profil na FB. Vďaka tomu budete chránení autorským zákonom.

Touto správou informujem Facebook o tom, že šírenie, kopírovanie, využívanie mojich osobných údajov, alebo akejkoľvek inej akcie vo vzťahu k môjmu profilu na sociálnej sieti je bez môjho súhlasu zakázané. Tento zákaz sa vzťahuje aj na zamestnancov, študentov, agentov alebo akýkoľvek iný personál, ktorý je týmto alebo iným spôsobom zmluvne spojený s Facebookom.

To je ale veľa múdrych viet, že? Možno vás sklameme, ale skopírovaním tohto textu na vašu nástenku nedosiahnete ničoho iného, než uznanie toho, že skutočne nerozumiete jeho obsahu. Ak chcete aj naďalej používať Facebook, musíte sa riadiť pravidlami s ktorými ste súhlasili pri registrácii, pričom skopírovaný text na nástenku s tým vôbec nič nespraví.

„Podmienky, s ktorými ste súhlasili sa zmeniť nijak nedajú, resp. dajú, ale jedine tak, že prestanete používať Facebook,“ vyjadril sa ohľadom tejto problematiky Daniel Dočekal zo serveru Lupa.

Koľko ľudí z vášho okolia sa už nechalo nachytať? Pre vysvetlenie tejto absurdnej situácie si pustite video nižšie. Video s titulkami nájdete na tejto adrese.
Zdroj

Vaše komentáre sú vítané
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť