Foto: Google

Pracovať v Google nie je vôbec práca snov… Prečítajte si názory priamo od zamestnancov

Dostanete všetko, po čom budete túžiť. Stratíte však všetko, na čom vám skutočne záleží!

Práca v Google je čas strávený s Googlom. Jedlo jete v Google, oblečenie máte z Goggle, stretávate sa s kolegami z Google, telefón a počítač tiež od Google, hovoríte Google slangom. Stanete sa absolútne závislí od tejto spoločnosti a stratíte pri tom to, na čom v živote skutočne záleží.

Joe Cannella, bývalý senior account manager

Je ťažké byť medzi kolegami úprimný

V Google je skutočne náročné hovoriť o akomkoľvek probléme. Objektívny rozhovor je pomerne zriedkavý. Ľudia tu pracujúci sú totižto osamelí a vôbec ich nezaujíma názor kolegov.

Vlad Patryshev, bývalý software inžinier

Foto: Google

Nik vám neverí, keď poviete, že to nie je vôbec také úžasné

Ľudia sa neustále pýtajú – prečo tam pracujete, čo tam robíte alebo prečo ste odtiaľ odišli. Majú totiž pocit, že práca v Google je tou najlepšou prácou na svete a to aj chcú počuť. Neustále to musíte riešiť a vysvetľovať.

Katy Levinson, bývalá inžinierka

Google si skutočne môže dovoliť zamestnávať kohokoľvek – pracujú tu top odborníci

Google zamestnáva špičkových odborníkov. Technickú podporu, obsah a celý kód spoločnosti majú pod palcom profesionáli z 10 najvýznamnejších univerzít sveta.

Anonym

Foto: Google

Spoločnosti ide iba o „merateľné“ nápady

Ak prídete s nejakým úžasným nápadom či vylepšením, ktoré však nezodpovedá presne tomu, ako to má v Google vyzerať, znamená to pre vás zaručený neúspech. Ak váš nápad nie je „merateľný“, vtedy nikoho nezaujíma.

Katy Lewinson, bývalá inžinierka

Životné náklady sú šialené

Náklady na život v oblasti Bay Area v Kalifornii, v ktorej sídlia najznámejšie spoločnosti sveta, sú neúnosné. Ako to vyzerá v praxi? Pracujete a s kamošmi sa stretávate iba doma. V Google máte síce dostatok kaviarní, reštaurácií, rôznych herní i telocvične, no stávajú sa z vás otroci tohto areálu. Rozhodnete sa tak tráviť viac času v kancelárii. Z práce som preto musel odísť.

Adrian Carballo, bývalý software inžinier

Foto: pixabay.com

Hrozní manažéri a lídri

Ľudia sa dostanú na vedúcu pozíciu nie kvôli tomu, že sú dobrými vodcami a manžérmi, ale iba preto, že niečo dokázali. Sú inteligentní, ale nevedia viesť pracovníkov.

Bývalý technický manažér projektov

Najhoršia vec? Cítite sa nevyužitý

Cítil som sa kompletne nevyužitý. Ako niekto, kto má 25 ročnú prax v programovaní a v manažmente, som nerobil viac než človek, ktorý prišiel do Google priamo z univerzity. To bolo skutočne deprimujúce.

John L. Miller, bývalý software inžinier

Foto: Google

Neverte všetkému, čo sa hovorí

Veľmi veľká časť z toho, čo sa o práci v Google hovorí, je úplná hlúposť. Google takýmto spôsobom chce iba vylepšiť reputáciu spoločnosti. Dobrá lož je dokonca výnosne odmenená.

Jeff Nelson, vynálezca Google Chrome

Veľmi malé kancelárie

Ak pracujete v hlavných budovách spoločnosti Google, vaše pracovné podmienky sú veľmi stiesnené. V jednej malej kancelárii sa väčšinou tlačia 3 – 4 pracovníci. Každá spoločenská miestnosť i každá kaviareň sú vždy preplnené. Nájsť si pokojné a tiché miestečko je niekedy ozaj náročné.

Anne K. Halsall, produktová dizajnérka

zdroj: fakter.cz

Vaše komentáre sú vítané
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť