Slávne filmové scény, pri ktorých herci takmer zomreli

Strhujúca kinematografia a špeciálne efekty si prešli takú dlhú cestu v modernom filmovom priemysle, že sa ľahko zabúda na stále existujúce reálne nebezpečenstvo pri tvorbe všetkého tohto Hollywoodskeho čara. Tu je prehľad niekoľkých situácií, kedy sa všetko pokazilo a filmové hviezdy boli na pľaci vážne zranené.

img: via www.looper.com

Michael J. Fox

Pri natáčaní Back to the Future III, Michael J. Fox predvádzal svoj vlastný kaskadérsky kúsok počas scény, v ktorej je jeho postava Marty McFly obesená Madom Dogom Tannenom a jeho gangom. Kým si Fox počas skúšok chránil hrdlo rukami, pri skutočnom natáčaní to nepomohlo a Fox bol takmer zadusený a počas scény stratil vedomie. Až kým si štáb neuvedomil, že nie je len dobrý herec, ale naozaj nemôže dýchať.

img: via www.looper.com

Isla Fisher

Zatiaľ čo sú kúzelníci známi pre svoje úniky hrobárovi z lopaty, Fisherovej nedostatok magických síl ju skoro zabil pri natáčaní Now You See Me. Počas scény, v ktorej mala uniknúť z reťazí, kým bola úplne ponorená vo vode, Fisherová sa zamotala a skoro utopila, pretože nemohla dosiahnuť na bezpečnostné tlačidlo v nádrži. Naznačovanie svojej úzkosti filmový štáb veľmi nepodnietilo k jej záchrane, pretože si mysleli, že ešte stále hrá svoju rolu. Našťastie sa jej samej podarilo oslobodiť bez akéhokoľvek zásahu štábu.

img: via www.looper.com

George Clooney

Keď sa točila scéna mučenia pre film Syriana v roku 2005, George Clooney bol ťažko zranený, keď utrpel poranenie hlavy. Aj keď vedel, že má bolesti, lekári mnoho týždňov neboli schopní diagnostikovať presný charakter zranenia. Až kým neurológ, brat Lisy Kudrow zistil, že Clooney mal únik mozgového moku a dostalo sa mu náležitej liečby. Údajne, tá bolesť bola tak intenzívna, že Clooney premýšľal o samovražde.

img: via www.looper.com

Charlize Theron

Aeon Flux zarobil menej ako ktorýkoľvek iný “prepadák” a neuspel ani v pokrytí  vykazovaného rozpočtu v hodnote 10 miliónov dolárov. Ešte horšie je, že jeden z akrobatických kúskov vo filme vážne zranil hviezdu Charlize Theron: na začiatku filmovania, pri predvádzaní kotúľa vzad vo vzduchu, si Theron  v chrbtici prerazila medzistavcovú platničku, čím si takmer poškodila miechu. Theronovej nehoda zastavila natáčanie na jeden mesiac a vyžadovalo si to šesťtýždňovú fyzickú terapiu.

img: via www.looper.com

Halle Berry

Jedena z herečiek s najväčšou úrazovosťou v Hollywoode, Berry bola počas natáčania zranená niekoľkokrát. Zlomila si ruku pri filme Gothika, udrela hlavou o osvetľovaciu plošinu počas natáčania Catwoman, zlomila a znovu si poranila nohu pri Cloud Atlasrozbila si hlavu o zem počas scény v The Call. Ironicky, Berry mala k smrti najbližšie pri filmovaní Die Another Day … keď sa pri milostnej scéne s Pierceom Brosnanom dusila s figou.

img: via www.looper.com

Viggo Mortensen

Mortensen bol určite najviac zraneným hercom počas natáčania The Two Towers. Kým Orlandovi Bloomovi prasklo delikátne elfské rebro, Viggo si odštiepil zo zuba počas intenzívnej bitky a zlomil si pár prstov po kope do helmy. Najvážnejšie to však bolo pri natáčaní vodnej scény, kde sa Mortensen zmietla v prúde … a takmer sa utopil.

img: via www.looper.com

Tom Hanks

Tom Hanks takmer zomrel pri natáčaní filmu Cast Away, ktorý bol už notoricky tvrdý na jeho telo mnohými spôsobmi. Potom, čo pribral a zhodil viac ako 20 kíl so zámerom dôkladne vykresliť stroskotaného Fed Ex závozníka, Hanks utrpel reznú ranu na nohe, ktorá bola údajne napuchnutá dva týždne. Keď konečne išiel do nemocnice, bola mu diagnostikovaná život ohrozujúca infekcia Stafilokokom.

img: via www.looper.com

Sylvester Stallone

Byť akčným hrdinom môže byť ťažká a nebezpečné práca, opýtajte sa nato herca Sylvestera Stalloneho. Potreboval operácie po natáčaní dvoch Expendables filmov a zlomil si niekoľko rebier počas kaskadérskeho skákania ako Rambo vo filme First Blood. Čo je najhoršie, Stallone trval na ozajstnom boxovaní s Dolphom Lundgrenom pri natáčaní Rocky IV, a Lundgren ho udrel tak silno, že jeho srdce napuchlo, čo malo za následok pobyt v nemocnici.

.src

Vaše komentáre sú vítané
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť