Tesla konečne predstavila svoj Model X – cena je veľmi priaznivá

Sú to už dlhé 3 roky odkedy najmladšia automobilka sveta predviedla nové auto, Model S. V utorok večer sa Elon Musk postavil na javisko v spoločnosti Fremont, v Kalifornskom výrobnom závode kde predstavil ​​budúcu generáciu auta na elektrický pohon – model X.

“Je dôležité ukázať, že akýkoľvek typ auta môže ísť na elektriku,” povedal Musk. “Urobili sme športové vozidlo, sedan, a teraz, budeme mať SUV.”

Najväčšia zmena v modeli X z predchádzajúcich automobilov je veľkosť. Je podstatne vyššia ako predchodca Model S. X je crossover automobil s tromi plnými radmi sedadiel a úplne prepracovanými krídlami dverí, ktoré sa otvárajú v zvislom smere. Tiež prichádza s pohonom všetkých 4 kolies, rovnako ako najnovšia verzia modelu S, ktorý zaznamenal 103 bodov zo 100 v teste Consumer Reports zverejnenom na začiatku tohto roka.

Predné dvere modelu X môžete otvoriť automaticky. Jeho čelné sklo je jednoducho obrovské. Zadné sedadlá sa automaticky stiahnu, aby sa uľahčil prístup k tretiemu radu sedadiel. Majú tiež priestor pre uloženie batožiny a nákladu bez porušenia priestoru pre nohy. Krídlové dvere? Môžu sa otvoriť takmer do zvislej polohy, čím uľahčia nástup ak ste zaparkovali veľmi na tesno. A potom je tu mimoriadny vzduchový filter. Podľa Muska ide o bezpečnostný prvok, pretože znečistenie “naozaj ovplyvňuje dĺžku života.” Elon ho prirovnal k “nemocničnej izbe v aute.

Rovnako ako všetky vozidlá, Tesla Model X je taktiež predovšetkým luxusné vozidlo. Z 0-100km/h zrýchli za neuveriteľných 3,2 sekundy. Plán spoločnosti je, že sa auto priamo zacieli na masový trh. Pravdepodobne by sa tak malo stať v roku 2016 s cenovkou $ 75000.

section-allwheel

section-interior-primary-black-touch

section-interior-primary-white

section-checkerboard-bigsky

section-checkboard-aero

section-safety-hero

section-exterior-primary-touch

section-exterior-primary-wings-open-front-view

section-exterior-profile

section-hero

Video z predstavenia

Dojazd: 402km
Maximálna rýchlosť: 250km/h

Vaše komentáre sú vítané
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť