Vedcom z MIT sa podarilo vynájsť druhú kožu, vďaka nej si možno udržíme mladistvý vzhľad

Koža postupne s vekom stráca elasticitu. Ide o prirodzený proces, do ktorého sa vedci už pred desiatimi rokmi pokúsili nahliadnuť s jediným cieľom – zmeniť ho. 

Rozhodli sa navrhnúť akýsi povrchový obal, ktorý by dokázal skutočnú kožu oživiť. Nedávno s touto „druhou kožou“ oznámili úspešné výsledky. Svojim nositeľom by mala dodať mladistvý vzhľad.

Tím vedený biomedickým inžinierom Robertom Langerom z MIT zahŕňal výskumníkov z Massachusettskej nemocnice, spoločnosti Living Proof a Olivo Labs. Ich nová koža vyrobená z polyméru so silikónovým základom, tvorí tenkú vrstvu na normálnej koži, ktorá udržiava vlhkosť, spevňuje a zjemňuje danú oblasť. Vedci novú kožu testovali na miestach pod očami, na nohách a predlaktiach. Neviditeľná vrstva má trvácnosť približne 24 hodín a je odolná voči vode aj poteniu.

second-skin-mit-treatment-889x381img: inhabitat.com

V rámci výskumu sa uskutočnilo už niekoľko štúdií a experimentov. Na nikom zo zúčastnených sa neprejavila negatívna reakcia. Výskum pozitívne vnímajú aj dermatológovia. Doktorka Tamara Griffithsová z Britskej asociácie dermatológov tvrdí, že výsledky sú porovnateľné z chirurgickým zákrokom. „Je potrebný ešte ďalší výskum, no už teraz ide o inovatívny a sľubný prístup k súčasnému problému.“ 

second-skin-by-mit-1020x399img: inhabitat.com

Podľa vedcov, ktorí za touto inováciou stoja, môže mať nová koža množstvo ďalších využití. S ďalším vývojom skúmania môže podľa nich dokonca ochrániť nositeľov pred škodlivými slnečnými lúčmi či liečiť ekzém.

.src

Vaše komentáre sú vítané
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť