Nezaradené

Ako si poradiť s tvrdohlavými a náladovými deťmi? Skúste tento jednoduchý návod:

Viete, ako si poradiť s tvrdohlavými a náladovými deťmi?

Ako každá matka vie, detské rozmary sa môžu zmeniť v jedinom okamihu. V jednej chvíli dieťa plače kvôli hračke a o chvíľu neskôr už kričí, že je hladné. Lauren Tamm je bývalá zdravotná sestra na oddelení intenzívnej starostlivosti, ktorá je teraz šťastnou manželkou a matkou. Aj jej syn mával záchvaty hnevu, Lauren však tvrdí, že prišla na riešenie!

Aké sú hlavné dôvody takéhoto správania?

Prvá vec, ktorú by mal podľa Lauren pochopiť každý rodič je, že od narodenia do veku troch rokov je správanie dieťaťa určované najmä v tej časti mozgu, ktorá je zodpovedná za emócie. A to je podľa nej ten pravý dôvod, prečo je vaše dieťa tvrdohlavé a nepredvídateľné.

Váš malý syn alebo dcéra nemá žiaden psychický problém, no v takom ranom veku, vám nemôže dať logické odpovede na také otázky ako: ,,Prečo si to urobil ?“, ,,Čo sa stalo ?“ alebo ,,Prečo plačeš?“ Malé deti tiež samy nedokážu vysvetliť, prečo chcú alebo nechcú niečo urobiť v každom konkrétnom okamihu. Sú poháňané silnými emocionálnymi impulzmi, napríklad- túžba spáchať nejakú akciu alebo vlastniť nejaký predmet. Takže je to pre ne prirodzené, že na vaše otázky odpovedajú vzlykmi, jačaním či trucovaním.

A tu je Laurenino tajomstvo k lepšiemu pochopeniu detí!

Lauren sa rozhodla vyskúšať nový spôsob komunikácie s jej 2-ročným synom.

Keď jej syn znova začal s jeho náladami, vedela čo robiť. ,,Na raňajky chcel veľmi toast, no keď som mu ho dala, odsunul ho a povedal, že to jesť nebude. Ja som sa rozhodla, že mu nebudem dávať žiadne argumenty a nebudem sa ho nič pýtať. Povedala som si, že môj syn naozaj nevie, prečo sa zrazu takto rozhodol. Takže som prijala správanie môjho syna a povedala: ,,Veľmi dobre! Ak to nechceš teraz, nechaj si to na neskôr.“ Potom som sa zarazila. Trvalo mu niekoľko minút, kým sa rozhodol, čo naozaj chcel. Ja som si za ten čas urobila šálku kávy,“ povedala Lauren a dovysvetlila: ,,presne sedem minút potom, čo mi oznámil, že to jesť nebude, prišiel ku mne a povedal, že ten toast nakoniec zje. Nie je to zázrak?! Nielenže som ušetrila sedem minút argumentovania, tiež sa mi podarilo dosiahnuť to, čo som sa usilovala od samého začiatku.“

,,Pamätajte si, nemali by sme argumentovať s malými deťmi. Mali by sme akceptovať ich citové výbuchy, dať im pusu a nechať ich vyriešiť svoje túžby. Treba si najmä pamätať, že vaše deti na vás nie sú nepríjemné náročky. Len sa snažia vyjadriť, čo chcú alebo nechcú v tej chvíli,“ dodala Lauren.

img: https://brightside.me

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť