Nezaradené

Levy bojovali o život, zachránila ich vzájomná láska

Za každým veľkým levom hľadaj ešte väčšiu levicu, taký je aj prípad Kahna, nádherného afrického leva s výraznou hrivou a silným revom.

Ich bývalý majiteľ ich prenajímal na rôzne podujatia za účelom fotografovania sa s nimi. Keď už však pre neho neboli užitočné, prestal sa o ne starať. Obe zvieratá boli majiteľovi zabavené americkým Ministerstvom poľnohospodárstva.

980x (5)
img: thedodo.com

Obaja boli zachránení rovnakým zariadením, a to texaskou organizáciou s názvom  In-Sync Exotics Wildlife Rescue and Education Center. Prvý sa do zariadenia dostal 6-ročný Kahn. Koniec chvosta mal kompletne odhryznutý a bol podvýživený. Sheila sa do organizácie dostala o rok neskôr.

„Bol veľmi priateľský, dostať ho do nového prostredia nebol žiadny problém. To sa však nedá povedať o Sheile, ktorá bola vo veľmi zlom stave, bola takmer mŕtva.“

980x (6)
img: thedodo.com

15-mesačná Sheila bola tak slabá, že nezvládala sama vstať, zdvihnúť hlavu ani sa napiť vody. Ministerstvo poľnohospodárstva varovalo, že kvôli jej zdravotnému stavu, bude viac než pravdepodobné, že ju budú musieť utratiť. Potravu, ktorú prijala ihneď vyvrátila. O dva týždne bola ručne kŕmená mäsovými guličkami, ktoré jej museli strkať priamo do hrdla. Levici zistili toxoplazmózu, čo je ochorenie spôsobené parazitom, ktorý negatívne ovplyvňuje imunitný systém, tiež mala nedostatok vitamínu A.

Záchranári sa napokon rozhodli dať túto dvojicu opäť do kontaktu, ich vzájomná blízkosť im prinavrátila chuť do života. Obaja môžu konečne žiť životy, ktoré si zaslúžia po tom, čo zažili v minulosti. Takto vyzerá spokojná dvojica v spoločnom výbehu.

980x (1)
img: thedodo.com

980x (3)
img: thedodo.com

980x (4)
img: thedodo.com

980x
img: thedodo.com

.src

 

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť