Nezaradené

Na Novom Zélande sa objavil veľmi vzácny fenomén, ktorý sa podarí naživo vidieť len málokomu

Niekto má odpor k učeniu, iný k práci, ďalšiemu sa nepáčia pondelkové rána a mnohým zase.. pavúky. Dokonca z nich má veľa ľudí panický strach. Arachnofóbia patrí k najrozšírenejším fóbiám sveta, a tí, ktorí ňou trpia, by sa určite nechceli v nedeľu 16.teho apríla nachádzať v okolí mesta Papamoa na Novom Zélande.

Záplavy spôsobené cyklónom „Cook“ na Novom Zélande nútia pavúky utekať do vyššie položených miest. K takýmto lokalitám patrí aj okolie mesta Papamoa. Miestna obyvateľka, Tracey Maris, ktorá natočila nižšie pridané video, povedala:

„Boli sme pod odporúčanou úrovňou, v ktorej sa odporúčalo zdržiavať kvôli prípadným tsunami. Šli sme totiž na miestne ihrisko, ktoré sa nachádza v evakuovanej zóne. Zdola sme videli, že sa vrchol kopca pri meste neskutočne leskne, ale netušili sme prečo.
A tak sme sa s rodinou vybrali na prechádzku. Ja s mojou 10-ročnou dcérou sme šli popredu. Keď sme dorazili ku kopcu, ostali sme veľmi prekvapené. Bolo to naraz úžasné, aj trochu strašidelné, keď sme zistili, že je to vlastne všetko jedna veľká pavučina.

Pozrite sa, ako to vyzerá, keď sa milióny pavúkov snažia utiecť záplavám.

Manžel a syn dobehli hneď ako nás začuli kričať. Všimli sme si totiž, že to, čo sme považovali za malé chrobáčiky lapené v pavučine, sú vlastne tisícky pavúkov. Syn do toho stúpil a okamžite sa mu po nohe začali hemžiť pavúky.
Po návrate domov sme na internete hľadali informácie a dočítali sme sa, že pri záplavách sa takto pavúky zvyknú správať. Vďaka cyklónu Cook sme mali minulý týždeň záplavy, ktoré ich prinútili vyliezť na kopec.

Druhý deň (17.teho) sme sa vrátili pozrieť znovu, ale sieť už bola preč. Ráno sme totiž mali búrku so silným vetrom, ktorá ju zničila.
Boli sme však v správny čas na správnom mieste a videli sme fenomén, ktorý sa podarí naživo vidieť málokomu. Aj keď sa bojím pavúkov, stálo to za to.“

Tento jav správania sa pavúkov počas krízovej situácie nie je veľmi bežný. Posledné zaznamenané prípady pochádzajú z Northlandu (2014) a Tasmánie (2016). Pozreli by ste sa na takúto pavučinu aj naživo, alebo vám úplne stačí video?

zdroj: licensed.storyful.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť