Najunikátnejšie stvorenia na svete- posledná časť

Dnes končíme s predstavovaním unikátnych stvorení, ktoré žijú na Zemi. Aj napriek tomu, že ich je ešte omnoho viac, snažili sme sa vám predstaviť tie naj! Tu je posledná skupinka…

Dhole je psovitá šelma rozšírená v južnej, východnej a juhovýchodnej Ázii. Žije v skupinách, je aktívna hlavne cez deň. Farbu srsti má žlto-hnedú alebo tmavočervenú, má pomerne krátke nohy.

2S5EsDw_zpsdd74992a – kópia

Cyphonia Clavata je druh hmyzu podobný k tŕňovkám, vyzerá, akoby jej z hlavy rástol mravec. Tento zvláštny vzhľad jej slúži na ochranu pred predátormi.

CUOJ59n_zpsbed4746f

Jeleň chocholatý je blízky príbuzný mantdžakovi. Má však dlhší krk a dlhšie nohy. Vyskytuje sa južnejšie od východného pobrežia Číny, až po východný Tibet. Celkový problém nadmerného lovu zveri v Číne, zasiahol aj jeleňa chocholatého, ale aj napriek tomu nebol vyhlásený za ohrozený druh.

5Otjvl2h_zpsa2dfe8fd

Veľrybí delfín patrí medzi malú skupinu druhov, ktoré nájdeme na južnej pologuli. Nemajú žiadne viditeľné zuby ani chrbtovú plutvu. Sú veľmi dobrí plavci, pohybujú sa veľmi elegantne a často pri tom vyskakujú z vody.

Southern-Right-Whale-Dolphin1

Vlk Maned obýva Južnú Ameriku, predovšetkým územie Brazílie, severnej Argentíny, južnej Bolívie a juhovýchodného Peru. Patrí medzi všežravcov a na lov sa vydáva hlavne za súmraku a v noci. Jeho dlhé nohy sú odpoveďou evolúcie na vysoké trávnaté porasty, nachádzajúce sa v jeho prirodzenom prostredí.

The-Maned-Wolf1 – kópia

.src
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť