i.dailymail.co.uk

Nemá kamarátov a svojím vzhľadom desí iné deti. Chlapec Mehendi sa mení na kameň

8-ročný chlapec je nútený ostať doma. Svojím vzhľadom desí iné deti a trpí neznesiteľnými bolesťami. Nemôže nosiť ani oblečenie, pretože akékoľvek trenie o kožu je pre neho utrpením.

Mehendi Hassa, chlapec z Bangladéša, bol odsunutý na okraj spoločnosti, pretože trpí akútnym kožným ochorením. Zatiaľ čo do tváre pripomína normálneho chlapca, zvyšok jeho tela je pokrytý hrubou, šupinatou kožou, ktorá mu bráni normálne chodiť alebo sa čohokoľvek dotknúť. Dokonca, podľa Mehendi-ho matky je nenávidený i svojou starou mamou.

Je doma už osem rokov, pretože zakaždým, keď ide von, ľudia sa ho stránia a hovoria o ňom zlé veci.

Foto:i.dailymail.co.uk

Svojim rodičom sa narodil ako v poradí tretie dieťa. Keď mal 12 dní, rodičia si všimli malé vyrážky na jeho tele. Odignorovali to, mysliac si, že ide o uštipnutie komárom. Vyrážky sa začali rozširovať z nôh na brucho. Do troch mesiacov mal vyrážkami pokryté i prsty, hruď a chrbát. Následne to prerástlo do dnešnej podoby. Zdrvený otec hovorí:

Všetko, čo zarobím šoférovaním dodávky, ide na jeho liečbu.

Foto:i.dailymail.co.uk

Nemá žiadnych priateľov, do školy prestal chodiť odkedy prišiel domov s plačom, že bol napadnutý. Nepomohla ani otcova žiadosť na stranu učiteľov, aby mu venovali pozornosť a zabránili šikanovaniu. Podľa slov učiteľov, má jeho prítomnosť v škole na deti zlý vplyv. Dokonca samotní učitelia na neho prehovárali len z určitej vzdialenosti a nedovolili mu obedovať s ostatnými deťmi, tvrdiac, že zapácha.

Matka dnes svoje prosby smeruje na vládu.

Prosím vládu, aby mi pomohla s jeho liečbou, aby aj on mohol žiť normálny život.

Foto:i.dailymail.co.uk

zdroj: dailymail.co.uk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť