Po tejto štúdii si budete dávať pozor na svojich sexuálnych partnerov

Vedci objavili, že pomerne veľká časť žien má vo svojej krvi chromozómy Y. Je to veľmi zaujímavé, pretože chromozóm Y patrí len mužom.

Zrejmá odpoveď by bola, že pochádzajú z tehotenstva s mužskými potomkami. Každá žena aj po ukončení tehotenstva totiž vo svojom krvnom obehu naďalej nosí bunky plodu. Plodové bunky zostávajú v krvi ženy, ale aj v mnohých orgánoch po zbytok jej života. Dokonca aj vtedy, keď bolo tehotenstvo prerušené alebo keď došlo k potratu.

Uvedený jav má aj svoj vedecký názov – mikrochyméria, ktorá je pomenovaná podľa gréckej mýtickej postave Chymére. Aká je ale situácia u žien, ktoré nikdy neboli tehotné? Imunológovia v Centre Freda Hutchinsona sa v roku 2004 podujali podrobiť uvedenú teóriu testu.

hands-spiritual-sex-300x192

Odobrali vzorky krvi 120 ženám, ktoré nikdy neporodili synov. Zistili, že aj napriek uvedenej skutočnosti, malo 21% žien v krvi chromozómy Y.

Ženy boli následne kategorizované do 4 skupín:

  • Skupina A: Tie, ktoré mali iba dcéry
  • Skupina B: Tie, ktoré mali jeden alebo viac potratov
  • Skupina C: Tie, ktoré podstúpili interrupciu
  • Skupina D: Tie, ktoré nikdy neboli tehotné

Výskyt mužskej mikrochymérie bol síce najvyšší v skupine C, no vyskytoval sa v každej skupine. V skupine A – 8%, skupine B – 22%, skupine C – 57% a skupine D – 10%.

Výsledky tejto štúdie potvrdili možný vplyv tehotenstva, vrátane potratov a interrupcií. No odhalili aj ďalšiu príčinu – intímny styk.

Znamená to, že dokonca aj samotný intímny styk medzi mužom a ženou je potenciálnym zdrojom prenosu mužských génov a DNA do orgánov a krvného obehu ženy. A to až do konca života. Je viac než isté, že sa od teraz budete aspoň o trochu viac zamýšľať nad tým, s kým skončíte v posteli.

.src
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť