Prečítajte si 10 krátkych znepokojujúcich príbehov, ktoré sa naozaj stali a dokážu vám nahnať zimomriavky

Život niekedy ponúka príbehy ako z fiktívnych kníh či filmov, no tie skutočné sú v mnohých prípadoch strašidelnejšie. Ak patríte k ľuďom, ktorí po prečítaní hororovej knihy či pozretí strašidelného filmu nedokážu pokojne zaspať, máme pocit, že po prečítaní tohto článku zažijete rovnakú situáciu. Ponúkame vám 10 strašidelných a neuveriteľných príbehov, ktoré sa skutočne stali.

10

Zavraždené dievčatá

10c-mary-ashford-barbara-forrestimg: Birmingham Mail

Stalo sa to 27. mája 1817. Po zábave sa 20-ročné dievča spolu s kamarátkou vybralo nočnými ulicami Birminghamu domov. Keď sa ich cesty rozdelili, domov došla iba druhá menovaná. Nasledujúce ráno našli bezvládne telo 20-ročnej Mary Ahfordovej v parku Erdington. Hoci zo zločinu obvinili muža s priezviskom Thornton, vraždu sa nikdy nepodarilo objasniť. Strašidelné na tomto príbehu je, že sa takmer navlas odohral o 157 rokov neskôr. Aj 20-ročná Barbara Forrestová sa 27. mája 1974 vracala zo zábavy a jej telo našli na druhý deň na rovnakom mieste. Skutočných vrahov sa nepodarilo vypátrať, hoci aj v druhom prípade z vraždy obvinili muža s priezviskom Thornton.

9

Neľudský votrelec

9-dwarf-tapewormimg: NPR

Doktori v kolumbijskom meste Medellin riešili prípad pacienta v zlom stave. 41-ročný muž bol HIV pozitívny, neliečil sa, mal problémy s dýchaním a trápila ho aj pásomnica. Lekári zistili, že problémy s dýchaním spôsobuje rakovina pľúc. Na nádoroch však bolo niečo nezvyčajné. Ako jeden z lekárov skonštatoval: „Vyzeralo to ako nádor, no nemal ľudské bunky.“ DNA testy preukázali, že nádory boli zložené z buniek pásomnice. Doktori poriadne ani nestihli začať liečbu. Pacient do 72 hodín umrel.

8

Tváre

8a-horrified-old-woman_5160488_smallimg: listverse.com

Lekárov z univerzity v Kentucky zmiatol prípad 67-ročnej pacientky so zvláštnymi symptómami. Hoci nemala žiadne záznamy, ktoré by ju spájali s demenciou alebo inými mentálnymi problémami, tvrdila, že okolo nej neustále „plávajú“ tváre. Strašidelné, znetvorené predĺžené tváre s veľkými očami a tesákmi. Žene diagnostikovali takzvaný Charles Bonnetov syndróm, ktorý postihuje ľudí so zhoršujúcim sa zrakom. Mozog pacienta s týmto syndrómom si takto nahrádza to, čo mu chýba. Symptómy sú vo väčšine prípadov jednoduché a pacienti vidia farby alebo malé zvieratá. Predstava, že žena videla démonické tváre je strašidelná.

7

Hliadka

7-the-intruderimg: dna info

Keď sa žene z Illinois jedného večera stratila kabelka, jej priateľ sa rozhodol preskúmať záznam z bezpečnostnej kamery – ak ju náhodou nechala len niekde v dome. Pri sledovaní záznamu však ostali ako obarení. Vo videu videli samých seba ako spia na gauči v obývačke, keď sa na poschodí odrazu objavil neznámy votrelec s kabelkou v ruke. Strašidelné je, že tento muž stál dlhých 15 minút bez pohybu a sledoval spiaci pár. Zlodej sa do domu pravdepodobne dostal cez neuzamknutý balkón. Okrem kabelky z domu nič nezmizlo. Muža sa nepodarilo chytiť.

6

Roj

6-bee-swarm_9579880_smallimg: listverse.com

Mladý pár turistov sa rozhodol poprechádzať v parku v Arizone, keď sa im nad hlavami odrazu zjavil tmavý a rýchly oblak. V skutočnosti to bol roj tisícok včiel, ktoré sa okamžite pustili do 23-ročného turistu. Jeho spoločník a dvaja rangeri sa mohli iba bezmocne prizerať na muža obaleného včelami. Aj keď ho nakladali do sanitky, stále mal na tele niekoľko kusov tohto hmyzu a roj dokonca nejaký čas letel aj za sanitkou. Po čase sa však rozptýlil a muža mohli ošetriť. Bolo však neskoro a muž krátko po prevoze umrel.

5

Strážca

5-mom-and-babyimg: The Salt Lake Tribune

Dvaja policajti dostali od miestnych rybárov hlásenie, že v rieke neďaleko mesta Spanish Fork v Utahu leží prevrátené auto. Keď sa muži zákona dostali na miesto, zaskočil ich hlas prichádzajúci z auta, ktorý potichu stonal „Pomôžte mi“. Policajti v aute našli 18-mesačné dievčatko a bolo im jasné, že hlas, ktorý počuli, nevyšiel z jej úst. Za volantom objavili bezvládne telo jej mladej matky, ktorá bola v čase ich príchodu už mŕtva. Komu teda patril hlas s volaním o pomoc? „Pamätám si, že to nebol detský hlas a určite to nebola len predstava v našich hlavách,“ povedal jeden z policajtov. Dieťa prežilo, hoci bolo uväznené v aute a v zime dlhých 14 hodín. Možno aj vďaka záhadnému strážcovi.

4

Dom mŕtvol

4-carcassimg: wtvr.com

Jeden pár z Pennsylvánie sa rozhodol spraviť novú izoláciu v staršom dome, ktorý kúpili. Ich renovácia sa však zmenila na hororový zážitok. V stenách našli pozostatky zvierat zabalené v novinách starých takmer storočie, koreniny a iné veci. Odstránenie tohto strašného nálezu ich poistka nekryla a rodina bola nútená sa odsťahovať. Miestni historici tvrdili, že nález by mohol byť súčasťou starého holandského rituálu.

3

Dvojičky

3a-twins-houseimg: The Press Democrat

V dome na predmestí Chattanoogy v Tennessee žili dvaja starší muži – identické dvojičky. Susedia ich nejakú dobu nevideli, hoci trávnik pred domom bol stále udržiavaný a ani pošta v schránke sa im nekopila. Podozrivú situáciu začali riešiť policajti, ktorí vtrhli do domu, kde ich čakal hrozný pohľad. V kreslách našli vedľa seba kostry dvoch bratov. Tí zomreli tak, ako žili – v izolácii. Jeden druhému robili „spoločnosť“ aj tri roky po smrti, až kým ich neobjavili policajti.

2

Pozorovateľ

2-watchers-houseimg: The Washington Post

Krátko na to, ako sa jedna rodina z Pennsylvánie presťahovala do vysnívaného domu za 1,3 milióna dolárov, im začali chodiť listy od niekoho, kto sa podpisoval ako Pozorovateľ. V listoch okrem iného stálo aj to, že dom bol „predmetom „jeho“ rodiny už niekoľko desaťročí“ a že „ich nasadili na pozorovanie a očakávanie druhého príchodu“. Nikto si nevedel vysvetliť, čo mohli tieto slová znamenať. V listoch stáli aj ďalšie znepokojujúce vety ako napríklad „Našli ste to, čo je v stenách?“ alebo „Poznám vaše mená a aj meno mladej krvi, ktorú ste mi priniesli.“ Policajné vyšetrovanie neprinieslo žiadne výsledky a rodina sa z domu odsťahovala.

1

Nepriateľ

1a-cell-phone-disturbing-conversation_74921125_smallimg: listverse.com

Znepokojujúcu situáciu zažila aj rodina z Washingtonu, keď mobil ich dcéry začal sám od seba posielať SMS správy. Po chvíli sa mobily celej rodiny „obrátili proti nim“, keď im začal volať neznámy človek s chripľavým hlasom. V telefóne im hovoril detaily o ich predošlom pohybe, čo mali oblečené a čo v danej chvíli robili. Hlas v telefóne taktiež vyriekol, že im podreže hrdlá. Aby to nebolo málo, rodine púšťal nahrávky ich súkromných rozhovorov. Dokonca sa mu (im) nejakým spôsobom podarilo nahrať aj rozhovor s policajným detektívom. Polícia preverila každého člena rodiny a aj ich mobily. Nič však nezistili. Tento neznámy človek (alebo viacerí ľudia) a aj motív tohto konania dodnes neboli identifikované.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť