Špeciálne ceruzky, z ktorých vyrastie kvitnúca záhrada

Čo spravíte s ceruzkou, ktorá je už príliš krátka na písanie? Namiesto toho, aby ste ju vyhodili do smetného koša, ju môžete zasadiť do kvetináča. Presne to sa robí so špeciálnymi ceruzkami, Sprout Pencils.

Každoročne je po celom svete vyrobených približne 15 miliárd ceruziek. V snahe obmedziť odpad, ktorý vzniká z ich výroby, vymysleli traja študenti multifunkčné ceruzky. Drevené ceruzky obsahujú biologicky odbúrateľné kapsule s rôznymi zmesami semien a rašeliny. Keď písacia potreba doslúži, jednoducho ju zastrčíte do hliny a v ideálnom prípade z nej vyrastie kvitnúca záhrada.

V roku 2013 sa v Dánsku, odkiaľ pochádza Michael Stausholm, šéf spoločnosti Sprout World, predalo 70 tisíc ekologických ceruziek. O rok neskôr ich v celej Európe predali viac ako milión.

Varianty: bazalka, slnečnica, paprika, levanduľa, koriander a iné.

Pencil3

sproutworld3

iværksætter Michael Stausholm har lavet verdens første blyfri blyant, der kan plantes og spire til krydderurter, blomster eller grønsager. I dag sælger han over 120.000 blyanter om måneden i 50 forskellige lande – en succes der bl.a. skyldes udenlandske bloggere, som står i kø for at skrive om den økovenlige ide.

sproutworld5

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť