Nezaradené

Tím výskumníkov sa chystá stimulovať nervovú sústavu mŕtvych ľudí

Kontroverzná štúdia, ktorá využije 20 „mŕtvych pacientov“.

Biotechnologická spoločnosť v Spojených štátoch dostala etické oprávnenie od Institutional Review Board v Spojených štátoch a Indii, aby využila mozog od 20 mŕtvych pacientov. Začínajú tak pracovať na vysoko kontroverznej štúdii: Od budúceho roka plánujú stimulovať nervovú sústavu mŕtvych ľudí, aby reštartovali ich mozog. Výskumníci dúfajú, že z istej časti tento pokus odhalí aj to či je možné ľudí vzkriesiť z mŕtvych.

Tím výskumníkov bude robiť svoj výskum na bývalých pacientoch, ktorí sú napojení na stroje, ktoré chránia ich telá pred rozkladaním. Do mozgu zosnulých budú vedci vstrekovať kmeňové bunky, ktoré dodajú mieche prospešné látky. Tiež vyskúšajú stimulácie nervov, ktoré bývajú používané pri preberaní ľudí z kómy.

shutterstock_289711916 (1)img: vitstudio/Shutterstock

Po každej technike bude niekoľko mesiacov monitorovaný mozog a jeho aktivita u každého z „mŕtvych pacientov“. Vedci dúfajú, že počas tohto monitorovania spozorujú nejaké znaky mozgovej aktivity. Ich pozornosť sa bude zameriavať najmä na hornú časť miechy, ktorá kontroluje kardiorespiračné funkcie ľudí (dýchanie a tlkot srdca).

Centrálny nervový systém využíva biologicky vyrobené chemické látky nazývané neurotransmitery k prenosu elektrických signálov do celého tela. ,,Po mozgovej smrti však neuróny odumierajú a degenerujú, preto musíme stimulovať regeneráciu neurónov,“ povedal jeden z výskumníkov. Ak by boli výsledky štúdie pozitívne, znamenalo by to, že by medicína mohla pomáhať ľuďom „oživiť“ ich mozog. ,,Je to dlhodobá vízia, no veríme, že úplné uzdravenie u týchto pacientov je možné, aj keď to nie je predmetom tejto prvej štúdie,“ dodal vedec.

.src

img: vitstudio/Shutterstock

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť