interestingengineering.com

VIDEO: Pozrite si 5 strojov, ktoré hravo zdolajú zasnežený terén

Hoci sa nám sneh na niektorých miestach Slovenska už stráca, ak plánujete cestu do hôr alebo severských krajín, možno vám tento článok padne vhod. Predstavíme v ňom päť perfektných „mašín“, ktoré si so zasneženou cestou hravo poradia.

1

The Tatra-V-855 Aerosled

Tento stroj z roku 1942 mal Nemcom pomôcť pohybovať sa po zasneženom Rusku. Podľa niektorých zdrojov však Tatara Aerosled nezvládol prvotné testy a inžinieri ho do konca vojny nestihli zdokonaliť. Plne funkčný model sa podarilo skonštruovať až v roku 2008.

2

Snežné motorky

Ide o celkom jednoduchú úpravu motoriek. Zadné koleso nahradí pás a predné kolesa sa vymení za lyžu. Hoci je tento stroj trochu menej stabilný ako klasický snežný skúter, skúseným motorkárom ponúkne poriadnu dávku zábavy na snehu. S trochou šikovnosti a správnych komponentov sa dá takmer každá terénna motorka upraviť na snehové podmienky.

3

The Winston Ice Vehicle

The Winston Ice Vehicle je mašina, ktorú donedávna používali na transport výskumníkov po mrazivej Antarktíde. A to aj napriek tomu, že sa v kabíne je miesto len pre šoféra. Tento stroj totiž slúžil ako vodca a ostatným vozidlám mal nájsť čo najbezpečnejšiu trasu do cieľa. The Winston Ice Vehicle váži 700 kilogramov a dosahuje rýchlosť 135 km/h.

4

Sherp ATV

Asi najzábavnejším a „najkrutejším“ strojom v tomto zozname je Sherp ATV. Jeho obrovské kolesá mu umožňujú zdolať až 70 centimetrov vysoké prekážky. Mašina je vysoká 3 metre a dlhá 2,5 metra a váži 1 300 kilogramov. Len s vyše 44 koňmi dokáže uniesť až tonový náklad. Pohon oboch štyroch kolies si radí so snehom, ľadom i vodou.

5

The Zeisel

Každý jeden Zeisel sa konštruuje na objednávku. Štandardný model neexistuje. Toto športové vozidlo poháňa elektromotor a dokáže vyvinúť až 30-kilometrovú rýchlosť. Niektoré modely dokážu utiahnuť od 300 do 500 kilogramov. Keďže ho poháňa elektrina, je tiché a neprodukuje emisie. Nabije sa približne za 2-4 hodiny a na jedno nabitie dokáže jazdiť až 4 hodiny.

 

zdroj: interestingengineering.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť